Küçükbaş Hayvan Çadırı

Koyun Çadır – Keçi Çadırı – Kuzu Çadırı

TEKLİF AL
Küçükbaş Hayvan Çadırı

Koyun Çadırı

Ülkemizde gelişen hayvancılık sektörü ile birlikte barınak ihtiyaçları ve talepleri de artmış buna istinaden yapı teknolojileri günümüzde bir çok farklı alana evirilmiştir. Çadır ahır yapıları olarak tanımladığımız bu yapılar işletmeler için pratik, taşınabilir ve modüller sistem avantajı ile büyük kolaylık sağlamaktadır. Çadır Ağıl yapı sistemleri gerek maliyetleri gerekse taşınabilir yapıda olmaları sebebi ile işletmelere büyük kolaylık sağlamaktadır.

Modern hayvancılık sistemlerinin eksiksiz olarak kurulduğu ve uygulandığı Koyun Çadırı sistemleri bu çadır yapılarına dahildir. Koyun Çadırı Fiyatları yapı kolaylığı sebebi ile makul olması gerekçesiyle kullanılmaktadır. Küçükbaş Hayvan çadırları makaslı hayvan çadırları olarak imal edilmekte ve uzun kullanım ömrü ile çiftçilerimize maliyet acısından büyük avantajlar sağlamaktadır.

Hayvancılık Çadırıları

Koyun Çadırı Toprağa Kurulur mu ?

Koyun Çadırları hayvan refahı göz önünde bulundurularak toprak olması tercih edilmektedir. Çadır Koyun Ahırlarında eğimin %1 – 1,5 olması öngörülür. Çadırların zemine olan sağlamlığını arttırmak amacı ile çadır ayaklarının geldiği yerler betonlana bilir, dışarıdan içeriye girebilecek suyu önlemek amacı ile çadır çevresine beton kanal yaparak su girişini önleye bilirsiniz.

Koyun Ağılı Yeri Seçinin de Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir ?

 • Meraya yakın olmalıdır.
 • Taban suyu yüksek olmamalı
 • Hafif meyilli arazi üzerinde olmalıdır.
 • Koku konutlara ulaşmayacak şekilde yerleşim yerinden uzak olmalıdır.
 • Çadır Ağıl : güneye veya doğuya dönük olmalı, kuzey rüzgarlarına kapalı olmalıdır.

Hangi Tip Koyun Çadırı Seçmeliyiz ?

İşletmeyi kuracağınız bölgenin mevsimsel koşulları ön görülerek bu çadır koyun ahırı seçimini yapmanız en doğru yol olacaktır, kış mevsimlerinin sert geçtiği ve kar yağışının bol olduğu bölgelerde makaslı koyun çadırları seçilmesi daha uygun olacak ve mukavemeti artıracaktır. İklim şartlarının daha ılıman ve rüzgarların az olduğu bölgelerde ise boru tip çadır sistemlerinin kurulması uygun olabilir. Rüzgarlı havalarda kapısı, penceresi vs. açılıp uçurtma etkisi yapılmadığı sürece uzun yıllar çadır ağıl sistemleri küçükbaş hayvancılık çadırı olarak kullanılabilmektedir.

Küçükbaş Çadır Ahırı İçin Yer Hesaplama

Koyun çadırı için ortalama bir değer vermek gerekirse 100 koyun için 160 – 175 m2 alan yeterli olacaktır, koyun çadırı sistemlerinde en daha kısa boy uzun olarak tercih edilmeli ve hayvan yemliği suluğu için yeterli alan bırakılmalıdır.

Güven Kurar !

~ ONS GRUP ~

Küçükbaş Hayvan Çadırında Yalıtım Nasıl Olmalıdır ?

Hayvan çadırlarında yalıtım sistemleri tercih edilirken bölgesel şartlarda göz önüne alınmalıdır. Küçükbaş hayvan çadırlarında üretimini yaptığımız modellerimizde 4 katmanlı bir yalıtım sistemi kullanmaktayız, çadır sistemlerinde yalıtım genel olarak Astar, Keçe, Bizofol ve Branda ile yapılmaktadır. Kışın ısıya daha verimli kullanmak ve içerde tutmak, yazın ise çadır ağıl içerisinde gerekli serinliği sağlamak amacı ile iyi bir çadır yalıtımı ile kurulmuş küçükbaş hayvancılık çadırı tercih etmeniz hayvan refahı açısından oldukça önemlidir.

Küçükbaş Hayvan Çadırlarında Branda Ömür Ne Kadar ?

Küçükbaş hayvancılık çadırlarında branda ömrü ortalama 8-10 yıl arasında değişmektedir. Üretimini gerçekleştirdiğimiz çadır sistemlerinde en çok rüzgar, güneş ve yağışa maruz kalan kısım son katman dış brandadır ve yapının maliyetinin en az %10’unu oluşturmaktadır, bu brandalar özel olarak üretilmiş olup değişimleri de oldukça kolaydır. Dış katman brandaların Alev yürümez, uv katkılı 1100dtx çözgü sayısı ve 550 – 680 m2/gr olması önemlidir, brandalarda polyester kalitesi mukavemet ve uzun ömürlülük açısından önemli bir faktördür.

Küçükbaş Hayvan Çadırı Avantajları Neler ?

 • Hızlı bir kurulum süreci vardır, aynı gün bile kurulumu yapılabilir.
 • Yüksek tavan yapısı sayesinde ferah bir ortam sağlanır.
 • İhtiyaç sonrası bu yapılar ikinci el olarak satılabilir.
 • Hayvan refahını arttırır.
 • Düşük maliyetli yapılardır.
 • Evrak, proje ruhsat gerekmez
 • Meraya yapılabilen en kapsamlı ve kolay sanayi yapısıdır.

Koyun Çadırı Fiyatları

Küçükbaş hayvan çadırı fiyatları ihtiyacınız olan metrekare ve çadır sistemi tipine göre değişiklik göstermektedir. Ortalama 100 koyun için 175 m2 çadır ağıl yapısı hesapladığımız çadır ahır yapısının metrekare fiyatı 150 ile 250 TL arası değişiklik gösterebilmektedir. Güncel fiyatlar ve projenize özel fiyatlar için iletişim bölümünden bizimle iletişim kurabilirsiniz.